گروه صنعتی سهند

گروه صنعتی سهند با بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز دنیا و با بالاترین سطح کیفیت مطرح جهانی شروع به تولید انواع شیشه های رنگی و سفید اعم از فلوت - مشجر - سیمی (مسلح) - آینه و ... نموده است. و با توجه به قابلیتهای منحصر به فرد خود توانایی تولید شیشه مشجر سیمی را نیز دارا می باشد.

گروه ما

کربنات سدیم سمنان

شرکت کربنات سدیم سمنان (سهامی خاص) با تکیه بردانش و تجربه فنی و بروز خود بعنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان کربنات سدیم سنگین و سبک (سودااش) در خاورمیانه محسوب شده و با استفاده از ظرفیت بالای خود (تولید سالیانه 200000 تن) پوشش دهنده مصارف این کالا در صنایع شیشه سازی ، شوینده ها و صابون ، صنایع رنگ و رنگ سازی ، صنایع نساجی ، چرم سازی ، کاغذ ، صنایع فلزی ، واحدهای تصفیه نمک ، باطریسازی ، ریخته گری و سایر صنایع شیمیایی می باشد. اطلاعات بیشتر

ایمنی سهند تبریز

شرکت ایمنی سهند تبریز بعنوان یکی از کاملترین و مجهزترین تولیدکنندگان شیشه های ایمنی در کشور از سال 1381 کار خود را با تولید شیشه های ایمنی نشکن آغاز نمود و با توسعه فعالیت خود و در جهت جلب رضایت مشتریان و ارائه خدمات بهتر و شایسته نسبت به تولید انواع شیشه های چاپدار خم و نشکن - شیشه های دوجداره و چند جداره و انواع شیشه های تزیینی اقدام نمود. این مجموعه هم اکنون با بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز اروپا و استفاده از تجربیات ازشمند و اتکا به پرسنل متخصص و متعهد توانسته است تولیدات خود را با بالاترین حد کیفی به بازار عرضه نماید.

تعدادی از مشتریان داخلی این شرکت

تحقیق و توسعه (R&D)

واحد تحقیق و توسعه گروه صنعتی سهند یکی از مهمترین قسمتهای این گروه می باشد.در دنیای مدرن هر شرمتی تیاز یه تکنولوژیهای حدید جهت تولید محصولاد با کیفیت را دارد.

مشتریان و نیازهای آنان از ارزش بالایی برخوردار می باشند ، به همین دلیل تیم تحقیق و توسعه گروه صنعتی سهند به مطالعه و ارزیابی تمامی محصولات مرتبط با شیشه می پردازد.

معادن

کربنات سدیم

شرکت کربنات سدیم سمنان (ساکو) جهت تامین مواد اولیه آهک و نمک خود ،از سال 1381 اقدام به شناسایی ،اکتشاف و طراحی محدوده های معدنی خود نموده است. در طی این مرحله چهار معدن آهک ماراب ،جهان نما ، رویان ولیتو تعیین ذخیره و ثبت گردیده و عملیات استخراج از معادن آهک ماراب و جهان نما با ظرفیت بالغ بر 22 میلیون تن در حال انجام است. همچنین معادن نمک سرخه و لاسجرد نیز با ذخایر 22 میلیون تن ثبت گردیده و در حال حاضر استخراج از معدن نمک سرخه در حال انجام می باشد. از نکات قابل توجه در زمینه معادن شرکت کربنات سدیم سمنان (ساکو) می توان به نزدیکی این معادن به محل کارخانه اشاره نمود که نزدیکترین معدن ، معدن نمک سرخه با تنها 4 کیلومتر فاصله و دورترین آنان ، معادن آهک ماراب و جهان نما با فاصله 45 کیلومتر می باشد.

سیلیکات

شرکت سهند سیلیس تبریز دارنده پروانه بهره برداری معدن سیلیس قره توته خانا و............... واقع در 120 کیلومتری کارخانه و محدوده شهرستان بناب و در منطقه ای صعب البعور قرار دارد. . این معدن با ذخیره قطعی 6 میلیون تن سنگ با عیار بالا یه عنوان بزرگترین معدن سیلیس شمال غرب کشور فعال می باشد که از سال 2003 عملیات اکتشاف آغاز گردید و به دلیل صعب العبور بودن منطقه راه اسفالته به شول 9 کیلومتر و عرض عبور 2 کامیون و انبارهای ناریه با اصول علمی و حفاظتی تایید شده توسط گروه صنعتی سهند احداث گردید که خوارک کارخانجات شیشه سازی گروه شنعتی سهند را تامین میکند.

دیگر معادن

سنگ آهک

این معدن در حومه شهرستان آذرشهر واقع شده است. و ذخیره آن از نوع سنگ آهک می باشد عمده مصرف محصول این معدن در صنایع شیشه می باشد درجه خلوص بالا و نزدیکی به سایتهای کارخانه های شیشه این گروه از مزیتهای این معدن می باشد.

دولومیت

معدن دولومیت در استان آذربایجان غربی نزدیکی شهرستان سلماس میباشد. و ذخیره آن از نوع دولومیت استون می باشد عمده مصرف محصول این معدن در صنایع شیشه می باشد

سیلیکات

این معدن در حومه شهرستان آذرشهر واقع شده است. و ذخیره آن از نوع سیلیکات می باشد و میزان ذخیره تخمینی حدود 19 میلیون تن می باشد عمده مصرف محصول این معدن در صنایع شیشه می باشد