سهند جام تبریز

شرکت سهند جام تبریز تولید کننده انواع شیشه مشجر رنگی و سفید و سیمی (مسلح) با تکنولوژی اروپایی(آلمان) و استانداردهای روز اروپا با ابعاد مختلف  حداکثر تا 4200 در 6000 میلیمتر می باشد که از تاریخ 1384/11/22 با ظرفیت اسمی 200 تن در روز راه اندازی و به بهره بردازی رسیده است. با توجه به قابلیت های منحصر به فرد خود توانایی تولید شیشه های پروفیل  و شیشه بدون آهن (سولار) را که صرفاً جهت آبگرمکن های خورشیدی استفاده می شود دارا می باشد.

     با توجه به کیفیت بالا و به روز بودن طرحها هم اکنون 80 درصد از محصولات این واحد جهت صادرات به کشورهای اروپایی و آسیای میانه و عراق در نظر گرفته شده و مابقی آن نیز جهت نیاز بازار داخلی و فرآوری استفاده می شود. شرح کامل روش تولید : ساخت شیشه مشجر به روش نورد ؛ بدین صورت که مذاب به وسط دو غلطک ریخته و غلطکهای فوق مذاب را نورد نموده ، طرح غلطک پائین روی نوار شیشه حک می شود .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در حال حاضر این شرکت بزرگترین واحد تولید کننده شیشه مشجر  و تنها تولید کننده شیشه سیمی(مسلح)  کشور می باشد  که بیش از 30  طرح در رنگهای مختلف و به ضخامت 2 الی 12 میلیمتر تولید میکند.

محصولات شرکت سهند جام تبریز  علاوه بر پوشش نیازهای داخلی به کشورهای ترکیه ، ارمنستان ، آذربایجان ، روسیه ، رومانی ، ایتالیا ، افغانستان ، هندوستان ، ترکنمستان  ، قرقیزستان و ... صادر میگردد.

 

مشخصات محصولات تولیدی

انواع شیشه مشجر و سیمی وسولار

حداکثر عرض ورق شیشه    :    4200  میلیمتر

عرض خالص ورق شیشه     :    6000 میلیمتر

ضخامت   :      2-12 میلیمتر

تنوع تولید   :   بیش از 30 طرح در رنگهای مختلف مانند سفید ، آبی ، برنز و ...